Kadın doktor, tesettüre uymayacak bir branş seçebilir mi?

Soru Detayı

- Bir hanım doktorun tesettüründen taviz vereceğini bilerek, cerrahi branşlar seçmesi doğru olur mu?
- Bu durum, tıp okuyan kardeşlerimizin birçoğunun sıkıntısı olan bir konu.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Tıp okuyan bayanlar, zaruret hali dışında tesettüre riayet edemeyecekleri branşları seçmemelidirler.

Kadın doktor, kadın doğumcu da olsa cerrahi müdahale yapmaya mecbur olabilir. Bu da zarurete girer.

Ayrıca hijyenik tesettür edinme imkanı da olabilir sanıyoruz.