Kadın, aile içinde pardesü giymeli midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Pardesü giymesi şart değildir. Tesettürü sağlayan her türlü elbise giyilebilir.

Müslüman kadının giyiminde esas mesele, tesettürü sağlamasıdır. Eli ve yüzü dışında bütün vücudunu örtmesi, açık kalmamasıdır.

Giyilen bir elbisenin tesettüre uygun olması için de altını göstermeyecek şekilde kalın ve avret yerlerini örtecek kadar uzun olmalıdır. Bunun için altını gösterecek /belli edecek şekilde ince, şeffaf ve dar olan bir elbise ile örtünme gerçekleşmiş olmaz.