İşyerim adına bozdurduğum yüksek miktarda dövizlerden dolayı, dövizcinin vereceği komisyonu alabilir miyim? Mesela 10,000 doları liste fiyatı 1,240'dan bozuyorken, bana diyor ki 1,260'dan sana bozarım. Bu aradaki 20 kuruşluk farkı kendime alsam olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu para çalıştığınız şirketin hakkıdır. Sizin bu parayı almanız doğru değildir. Ancak şirket sahipleri bu aradaki komisyon farkını almanıza izin verirlerse alabilirsiniz. Aksi halde almanız doğru olmaz.

Sizin göreviniz çalıştığınız şirketin kar etmesini sağlamaktır. Dövizi ne kadar uygun fiatlarla bozdurabilirseniz görevinizi o kadar iyi yapmış olursunuz.