Hücrelerin içinde, DNA'da birleşmeye yönelik bir emir var mıdır?

Soru Detayı

- Var ise bu hücrelerin birleşip ilk balığı oluşturmasına delil olabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hücredeki bütün biyolojik olayları idare etme görevini Cenab-ı Hak çekirdek içerisinde bulunan DNA’lara yüklemiştir.

DNA’lar atomlardan meydana gelmiştir. Yoksa, cansız, hayatsız ve şuursuz olan atomların şuurlu ve ilim ve kudrete dayalı işler yapması mümkün değildir.

Esas perde arkasında doğrudan doğruya Allah’ın sonsuz ilim, kudret ve iradesinin tecellisi vardır. Yapan doğrudan Allah’tır. Varlıklar sebep olarak O’nun kudretine birer perdedir.