Hristiyan bir çocuğunun vaftiz törenine katılmanın hükmü nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu gibi törenlerde Allah’a isyan, İslam dinine hakaret içeren bir şey yoksa, katılmakta bir sakınca yoktur. Çünkü orada bir ibadet kastı yoktur. İnsan, kiliseye de gidebilir, onların ritüellerini de seyredebilir.

Özellikle, arkadaşınıza göstereceğiniz bu nezaket,  onu İslam'a ve Müslümanlara karşı daha sempatik de yapabilir.

Özetle söylemek gerekirse, yalnızca seyirci olarak katılabilirsiniz.