Hatamdan dolayı fazla ödenen parayı ödemem gerekir mi?

Soru Detayı

- Devlet memuruyum ve kamu hakkının ne kadar önemli olduğunun bilincindeyim, fakat aşağıda soracağım sorunun içinden çıkamadım.
- Benim hatalarımdan dolayı projeyi yerine getiremedim ve kurumum, ruhsat indiriminden yararlanamadı. Kurumum 75 bin yerine 100 bin ruhsat ücreti ödedi.
- Şimdi ben devletin 25 bin lira hakkına girmiş mi oldum?
- Kurumun 25 bin lira fazladan ödeme yapmasından dolayı devlet gelir kaybı yaşıyor olabilir, detayını ve nasılını bilmiyorum, gelir kaybı yaşamıyor da olabilir.
- Şimdi benim devlete 25 bin lira ödemem gerekir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evet, devlete tazminat yerine 25 bin TL. ödemeniz uygun olur.