Hastalığından dolayı saçlarını kaybeden bir bayan, protez saçlarının üstüne mesh edebilir mi?

Soru Detayı

- Abdest ve gusülde ne yapmalıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Saçlarınız kolayca çıkıp giren, çıkarılıp takılan şekilde ise, gusül (dince yıkanmanız gereken durumda bütün abdest) alırken çıkarıp altını yıkarsınız, normal abdest alırken üstünden meshedebilirsiniz.

Eğer saçlar yapışık, kolay çıkarılamayan bir şekilde yapılmış ise gusülde de üstünden yıkamak yeterli olur.