Güney Amerikalılar, Kabil'in neslinden mi?

Soru Detayı

- Güney Amerikalıların, Kabil'in neslinden geldiği doğru bir bilgi midir?
- Kabil'in neslini ayırt edebilmek için "kılsız" insanların (Güney Amerikalıların) yaratıldığı doğru mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Verilen bazı bilgilere göre Kabil; kendisiyle birlikte doğan kızın elinden tutarak Nevz dağından inip Yemen topraklarından Aden'e gitti. Burada nesli çoğaldı. (İbn Sad, Tabakat 1/37; Taberi, Tarih 1/72; Salebi, Arais s. 47)

Kain’in yani Kabil’in, uğruna kardeşini öldürdüğü kız kardeşini alarak Yemen bölgesindeki Aden adasına gittiği bilgisi Kitab-ı Mukaddes'te de söz konusu edilmiştir. (bk. Tekvin 5:9-16 Kitab-ı Mukaddes)

Kabil’in Güney Amerika’ya gittiğine dair bir bilgiye rastlayamadık.