Fetih suresini Kurban Bayramı namazı kılınırken okumanın fazileti nedir?

Soru Detayı

- Fetih suresini, Kurban Bayramı namazı kılınırken on bir defa okumanın fazileti hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Eskiden beri Kuran’ın belli surelerini vird edinenler olmuştur. Bu virdler arasında en meşhur olanı “Yasin-Fetih-Rahman-Vakıa-Mülk-Amme” surelerinden oluşan hiziptir. Ancak sorudaki şekline herhangi bir kaynakta rastlayamadık.

Kanaatimizce, surenin adı olan “FTH” kelimesinin ebced değerinin (488) son iki rakamı göz önünde bulundurularak (88 = 8x11) 11 sayısı belirlenmiştir.  Şunu belirtelim ki, Fetih suresini okumak büyük sevaplara medardır.