Devletin Doğu Anadolu bölgesinde kullanılan kaçak elektriğin parasını, Batı'da yaşayan ve faturalarını düzenli yatıran vatandaşlarından alması caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Devlet, işleri yürütmek için gereken vergiyi ve ücreti vatandaşlardan alır. Borcunu ödemeyerek alınan vergi ve ücretin artmasına sebep olanlar, sorumlu olurlar. (Yani kul hakkına girmiş olurlar)