Bir Müslümanın silah taşıma hakkı var mıdır?

Soru Detayı

- Bir Müslümanın bireysel silah taşıması (bıçak tabanca vs.) hakkı var mıdır?
- ​Kendini korumak için ya da saldırmak için veya başka bir nedenden de olabilir.
- Anladığım kadarıyla büyüklerimin her zaman kendini savunacak bir silahı vardı.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Meşru savunma hakkı, bütün dinlerde ve sistemlerde kabul edilmiş bir haktır.

Meşru savunmada kullanmak üzere silah edinmekte, başkaca tedbirler almakta bir sakınca, bir günah yoktur.