Beşiktaş taraftarına tinerciler deyip alay etmek günah mı?

Soru Detayı

- Beşiktaş taraftarına tinerciler deyip alay edenler var. Milyonlarca kişiye bilip bilmeden tinerci demek günah mıdır kul hakkına girer mi?
- Ben Beşiktaş taraftarıyım. Özellikle Facebook'da spor sayfalarına yorum yazanlar ya da diğer takım taraftarlarının sayfaları Beşiktaş taraftarı ile tinerci diye alay ediyor. Ben de Beşiktaşlıyım ama tinerci değilim. Bizimle böyle alay edilmesi canımı sıkıyor.
- Bu günah değil mi kul hakkına girmez mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir ferdi veya grubu, yapmadıkları bir kötülük, işlemedikleri bir ayıp, günah ve suç ile itham etmek caiz değildir; itham edenler günah işlemiş olurlar ve özellikle camia ile helalleşmeleri de mümkün olmadığı için iş ahirete kalır.