Berzah hayatının (kabir hayatının) mahiyeti hakkında bilgi verir misiniz?

Soru Detayı
Berzah aleminde vaktin geçmesi, yemek-içmek, nikah, sohbet,.. gibi şeyler söz konusu mudur?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ölen insanlar kıyamete kadar berzah aleminde bekleyeceklerdir. Eğer ölen kişi mümin ve salih bir insan ise, o berzah alemi ona cennet bahçesi haline gelecek ve binlerce yıl kalsa bile, sanki bir gün geçmiş gibi zannedecektir.

Ancak kafirler ve günahkar insanlar için berzah alemi bir azap yeri olacak, onların bir anı binlerce yıl gibi uzun olabilecektir. Berzah alemindeki hayat ve zaman bu dünyadaki gibi değildir. Kişinin ameline göre oradaki nimetler ve azaplar şekillenmektedir.