Benimle evlenmezsen intihar ederim diyen kişiyle evlenmek gerekir mi?

Soru Detayı

- Ben (Erkek) evliyim ve iki çocuğum var. Geçen yıl ofis meslektaşlarımdan biri bana aşık oldu ve onunla konuşmamda ısrar etti.
- Bunu devam ettirmemek konusunda ısrarıma rağmen, onunla konuşmaya devam ettim. Bu sırada resimlerini uygunsuz olanı benimle paylaştı. Bu kendi isteğimle ve onun isteğiyle de oldu.
- Ön sevişme yaptık. 3-4 kez buluştuk.
- Şimdi bunun çok yanlış olduğunu fark etti ve şimdi günahı için intihar etmek istiyor. Onu durdururum ama o aynı fikirde değil.
- Ya intihar etmek istiyor ya da onunla gizlice nikah yapmamı istiyor ve bir süre sonra onu boşayabilirim. Bunu yaparak günah yükünü serbest bırakabileceğini düşündü.
- Ailem ve çocuklarım var ve onlardan ayrılmak istersem hayatlarını perişan etmek istemiyorum. Günahım için Allah'tan af dilemeye çalışıyorum. Ama bunun tek çözüm olduğunu düşünüyor.
- Bunu yaparak yükünü indireceğini ve evelendiğinde yeni kocası için iyi olacağını düşünüyor.
- Sormak istediğim, bu sorunu çözmek için yaklaşımında haklı olup olmadığıdır. Lütfen bu sorunun daha iyi çözülmesine rehberlik edin.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Gizli nikah yapıp sonra onu boşadığınızda durumun düzelme ihtimali çok zayıf, daha çok düğümlenebilir.

Kendi ailenizi korumakla yükümlüsünüz.

Tamamen ilginizi kesip tövbe etmeniz uygundur.

Ona da "Tövbe ettiği takdirde Allah’ın affetmesi umulur ve böylece temizlenirsin." demek uygun olur.