Papazlar ve rahibeler cennete girecekler mi?

Soru Detayı

- Papazlar veya Hristiyan rahibeleri, bütün yaşantısını din için geçiren diğer din mensupları, cennete girecekler mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cennetin anahtarı imandır. Oradaki makam ve dereceleri belirleyen ise, Allah’ın emirlerini yerine getirmek ve yasaklarından sakınmaktır. Bu bakımdan iman etmemiş birisinin cennete gitmesi mümkün değildir. Yalnız İslam âlimleri, kendisine hak din ulaşmamış insanları bunlardan müstesna tutar...