Richard Dawkins zürafada bir sinirin gereğinden daha uzun olduğunu ve bu gereksiz uzunluğu aklı başında hiçbir tasarımcının yapmayacağını söylüyor.

Soru

    “Richard Dawkins zürafada bir sinirin gereğinden daha uzun olduğunu ve bu gereksiz uzunluğu aklı başında hiçbir tasarımcının yapmayacağını söylüyor.”

Cevap

Bilim adamının görevi, canlılardaki organların ne işe yaradığını bulmaktır. Bir organ var, siz de onun görevini ortaya koyamıyor ve ne için var edilmiş olduğunu bilemiyorsanız, ileride onun ne işe yaradığını birileri ortaya koyacaktır.

Dawkins’in aklı kâinata mühendis mi tayin edildi ki, onun uygun görmediği varlıklar veya organlar lüzumsuz addedilsin. Bu en hafif tabiriyle haddini bilmemek ve edep sınırını aşmaktır. Dawkins’in yaptığı ve ileriye sürdüğü çalışmaların doğru olduğuna kim karar verecektir? Onun söylemek istediği şudur: “Ben ilmin son sınırına eriştim. Benim yaptığım çalışmadan daha ileri bir çalışma yapılamaz ve organların ne işe yaradığı ortaya konamaz. Dolayısıyla benim görevini bilemediğim organlar lüzumsuz ve gereksiz organdır.”
Böyle bir yaklaşım bilim etiğine uygun değildir. Onun şöyle demesi gerekirdi: Ben buraya kadar yapabildim. Bir başkası zürafadaki bu sinirin elbette bir görevinin olduğunu ortaya koyacaktır.” Niçin böyle demiyor? Çünkü o kendini evrimcilerin akıl hocası ve babası kabul etmektedir. Evrimcilere güya malzeme vermek için, el çabukluğu ve cerbeze ile batılı hak olarak göstermektedir.

Bilim kendi metotlarıyla bu bilim bezirgânlarının ve ateist felsefeyi bilimsel bilgi olarak takdim edenlerin, eninde sonunda ipliğini pazara çıkaracak, bilim kisvesi altında halkı nasıl aldattıklarını ortaya koyacaktır.

Prof.Dr.Adem Tatlı

Okunma sayısı : 90
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun