İlk Canlı Uzaydan Gelmiş Olamaz mı?

Değerli Kardeşimiz
 

Evrimcilerin cevaplandıramadığı soru, ilk hayatın nasıl ortaya çıktığıdır.  İlk hayatın nerede çıktığı çok önemli değildir. Uzayda hayatın ortaya çıkıp dünyaya geldiğini ispat, hayatın dünyada ortaya çıktığını izahtan çok daha zordur.

Uzayda hayatın başlayıp yeryüzüne geldiğini şimdiye kadar ciddi olarak hiçbir evrimci savunamamıştır. Çünkü uzayın şartları canlılık için hiç de elverişli değildir. Her şeyden önce canlılık için mutlaka gerekli olan; su, hava ve atmosfer şartları uzayda, bilinebildiği kadarıyla, yoktur. Özellikle uzay boşluğundaki radyasyon ve diğer zararlı ışınları filtre edip süzecek ve canlıların bunlardan korunmasını sağlayacak bir ortam gereklidir. Asıl önemli husus, yerküredeki sürtünme şartlarıdır. Bilindiği gibi, yerkürenin saatteki hızı yaklaşık 110 bin km’dir. Bu süratte hareket eden yer kürenin içine girmek için uzay boşluğundan gelen her cisim sürtünmeden dolayı derhal yanacaktır. Hele bir canlının bu sürtünme duvarını aşıp dünyaya sağ salim girmesi hiç mümkün değildir.

Evrimcilerin ilk canlının uzaydan geldiğini iddia etmesi, onların bu konudaki acizliklerini göstermektedir. İlk canlı nerede ortaya çıkmış olursa olsun, mutlaka onu bir yaratan olacaktır. Evrimcilerin kabul etmeyip kaçtıkları bu husustur. Onlar fikren uzaya da gitseler, yerin altına da girseler, hatta galaksinin dışına da çıksalar, mutlaka ilk canlıyı yaratan birisini kabule mecbur olacaklardır.

Selam ve Dua ile..

Prof.Dr.Adem Tatlı

Okunma sayısı : 11
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun