Allah düzgün çalışan bir DNA kopyalama sistemi yapamaz mı?

Değerli Kardeşimiz

Böyle küstahça bir soru, en hafif tâbiri ile haddini bilmemek ve Allah’ın icraatıyla alay etmektir. Böyle bir soruyu soranın ne biyoloji bilgisi ve ne de genetik bilgisi, bu konuyu anlamaya yeterli değildir. Bir enzimin her kopyada 3 hata yaptığını iddia etmek, hücre fonksiyonunu ve DNA yapısını bilmemenin neticesidir. İnsanda ortalama yüz trilyon hücre vardır. Her bir hücrede bir saniye içerisinde üç bin değişik reaksiyon olmaktadır. Yani bir insanın vücudunda bir saniye içerisinde: 3000 x yüz trilyon=…. kadar hadise meydana gelmektedir.

İnsanda her hücrede 46 kromozom vardır. Bir kromozom iki kromatitden, yani iki DNA’dan meydana gelmektedir. Dolayısıyla bir hücrede 92 adet DNA bulunmaktadır. Bir DNA’da üç hata olursa, 92 DNA’da: 92 x 3 =276 hata olur. İnsanda ortalam yüz trilyon hücre olduğuna göre, bir insanda DNA’larda kopyalama hatası: 100 triyon x 276 = 2.76 katrilyon hata olur.

Öyle iddia edildiği gibi, bir enzim üç hata yapıyor olsa idi; senin gözlerin sırtından, ayakların karnından, anüsün ağzının içinden, dişlerin karnından çıkar, hafızan noksan olur, evin yolunu bulamaz, tuvaletini gideremezdin. Sen yat-kalk, sana ikram edilen sağlıklı bu beden nimetine ve DNA enzimlerinde hiç hata yapmayan Yaratıcına karşı şükret, nankörlük etme.  Nankörlük eder, bu nimetleri hafife alırsan, bakarsın o enzimler senin evladın veya torunlarında yanlışlık yaparak seni ömür boyu geri zekalı veya noksan azalı evlat veya torunla imtihan eder. Dikkat et, o zaman pişmanlık fayda vermez.

İnsanın her an binlerce hücresi değişiyor ve yenileniyor. Siz bu hücrelerinizin hangisinin değişiminde görev alıyorsunuz? Muhtemelen o değişikliğin farkında bile değilsiniz. Her şey, bizi çok seven ve her an bizim bütün ihtiyacımızı gören ve bizi bizden daha fazla düşünen sonsuz bir ilim, irade ve kudret sahibi tarafından en ince ayrıntılarına kadar heasplanıyor ve zerre kadar hata ve yanlışlık yapılmıyor. Akıllı insana düşen, Allah’la alay etmek değil, O’na kulluk ve insanlık borcu olan teşekkürü yapmaktır.

Selam ve dua ile..

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
Okunma sayısı : 100+
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun