Disney World gibi eğlence yerlerine gitmem helal mi?

Soru Detayı

- Disney World gibi eğlence amaçlı bir lunaparka gitmem helal mi, yoksa haram mı olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ansiklopedide şu bilgi var:

“Günümüzde Walt Disney World Resort, dünyanın en çok ziyaret edilen tatil mekânıdır ve yıllık ortalama 52 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Park, Disney'in dünya çapındaki kurumsal girişiminin ana hedefi ve Amerikan kültürünün popüler bir zımbası haline geldi.”

Kültür, içinde dini, dünya görüşünü, gelenek ve görenekleri de saklar. Çocuklarımıza; bize ve ahlakımza uygun eğlence ve tatil mekân ve imkânları sunmalıyız. Büyükler de fayda zarar ölçüsüne göre hareket etmelidirler.