Bu Tartışma Kimler Arasında Yapıldı?

Evrim hipotezi ortaya atıldığından bu yana gerek bilim insanları gerekse akademisyenler tarafından sürekli tartışılmıştır. Bir inkarcılık dini haline getirilen bu hipotez, seküler bilimin verileri ile defalarca kez çürütülmüş olmasına rağmen, bu ideolojik teorinin mücadelesini vermekten vazgeçmeyen ve bunu bilimsellik adına yapan insanlar halen varlıklarını sürdürmektedirler.

 

Ancak bugün, bilhassa moleküler biyoloji, biyokimya, embriyoloji ve fizyoloji gibi bilim dallarındaki ilerlemeler neticesinde hayatın ne kadar kompleks ve mükemmel yaratıldığı ve bunun evrim gibi basit kuramlarla izah edilmesinin imkansızlığı artık bilinen bir realitedir. Bilim; yaratılış hakikatini, farklı isimler altında gözler önüne sermiştir.

 

Sitemizin bu bölümünde size takdim ettiğimiz, tartışma notları Amerika’da akademik çalışmalarda bulunan Dr.Furkan Aydıner Bey’in, bir Psikolog olan Ateist  Dr.Thomas Carmel ile arasında geçen tartışmalarının yazıya aktarılmış halleridir. Bu notlar üç ciltlik kitap serisi haline de getirilerek, bu alanda faydalı bir kaynak eser olmuştur.

 

Bizler de konunun önemine binaen, bu bölüme bu tartışma notlarını almayı uygun gördük. Bizlerle bu kıymetli çalışmasını paylaşan Furkan Bey’e bu vesileyle teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. Bu çalışmamızın, evrimle ilgili mücadele verenlere bir kaynak teşkil edeceğini ümit ediyoruz.

 

Saygılarımızla...

 

Not: Dr.Furkan Aydıner’in bu kıymetli eserleri hakkında bilgiyi buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

 

Okunma sayısı : 12
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun