Yunus suresi 37. ayet levh-i mahfuzdan mı bahsediyor?

Soru Detayı

- Yunus suresi 37. ayette levh-i mahfuzun detaylı açıklandığı mı yazıyor?
- Oysa levh-i mahfuzun ilmi Allah katında değil midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İlgili ayetin meali şöyledir:

“Bu Kur'an, Allah'tan başka birisi tarafından uydurulabilecek bir şey değildir. O, kendisinden önce indirilmiş olanları doğrulayan, Allah'ın hükümlerini açıklayan, içinde hiçbir kuşkuya yer bulunmayan ve Âlemlerin Rabbi katından gelen kitaptır.” (Yunus, 10/37)

Görüldüğü gibi bu ayette Levh-i mahfuzdan söz edilmiyor. Bu yorumun nasıl ve niçin yapıldığını anlayamadık.