Kıyamet yaklaşınca insanlar birbirinden kaçacak mı?

Soru Detayı

- Kıyamet yaklaştığında insanlar birbirinden kaçacakmış. Korona virüs bu anlama mı geliyor?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sahih kaynaklarda “Kıyamet yaklaştığında insanlar birbirinden kaçacakmış” şeklindeki bir bilgiye rastlayamadık.

Muhtemelen, kıyamet koptuktan sonra insanlar tekrar diriltildiğinde, mahşer günü herkesin birbirinden kaçacağını bildiren ayet ve hadisler, yanlışlıkla kıyamet kopmadan önce şeklinde anlaşılmış olabilir.