Devlet, bylock nedeniyle hata ettiği kişilere zulüm etmiş oldu mu?

Tarih: 02.01.2018 - 01:17 | Güncelleme:

Soru Detayı

- Devlet 11000 kişi bylockdan aylarca, bazılarını yıllarca hapiste yatırdı. Sonra pardon dedi. Bu insanlara zulüm etmiş oldu mu?
- Devlet 11000 kişi bylockdan aylarca bazılarını yıllarca hapiste yatırdı. Bunu yararken bylock kesin ve kati delildir dedi. Hatta televizyonlarda program yapıldı bylock özel program 1 dolarların üzerindeki seri numaraları ile indirilebilen özel şifreli bir program diye. Sonra da bu 11 000 kişi salıvermek için bu sefer de 1,5 yıl sonra aynı televizyon kanalı bu aslında google ve apple’dan da indirilen sıradan bir program dedi.
- Bu televizyon programını izleyip bu “u” dönüşünü fark etmeyen, ama haberlerde çıkan her şeyi doğru kabul eden biri vebal altında mıdır? 
- Devlet bu 11000 kişiye zulmetmiş oldu mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu bir soru değil, bir iddia, bir hüküm.

Devletin büyük bir felaketin bir daha başa gelmemesi için aldığı tedbirleri itibarsızlaştıran yaklaşımlar var, bunlara destek vermemek gerekir.

Yanılmaz bir Allah vardır, devlet de yanılabilir; ancak bylock konusundaki durum, önceki ve sonraki açıklamalar farklıdır ve birbirini nakzetmiyor.

Gerçeği bir suç delili olan bylock kullanımını sulandırmak ve suçluları kurtarmak için yapılan bir teşebbüs söz konusu, devlet şimdi de onu bertaraf etmeye çalışıyor.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Yazar:
Sorularla İslamiyet
Okunma sayısı : 10.000+
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun