Anne ve babası kendisinden razı olmayan kişinin ibadetleri kabul olur mu?

Soru Detayı

- Ben anneme ve babama biraz asi bir kimseyim ve anne babamı çok üzüyorum. Annem ve babam benden razı değil.
«Allah’ın rızası, anne ve babanın rızasındadır. Allah’ın öfkesi de anne ve babanın öfkesindedir.»
- Bu hadise göre acaba yaptığım ibadetler kabul oluyor mu?
- Annemi ve babamı nasıl razı edebilirim, bununla ilgili bir dua var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Anneni ve babanı haksız yere üzdüğün için günah işlemiş oluyorsun; bunu telafi etmenin yolu dua okumak değil, onların rızasını almaya çalışmaktır.

Bu günahınız, yaptığınız ibadetleri iptal etmez.