Sorularlaislamiyet sitesinde neden günlük soru sınırı var?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Soru limiti dolunca soru alamıyoruz. Ancak sorusunu silen olursa limit düştüğünden bu silinen soru veya sorular yerine yeni soru gelebiliyor.

•⁠  ⁠Neden daha çok soru almıyorsunuz?
İslam'da bir kural vardır: "Bir şey tamamıyla elde edilemese de bütün bütün terk edilemez." Bu açıdan daha çok soru almak için çalışmanın ve gayretin esas olmasını kabul etmekle beraber, imkân ve şartlarımızın ancak bu kadarına yettiğini üzülerek ifade etmek isteriz.

•⁠  ⁠Soru sınırını kaldırın, sırası gelince cevaplayın?
Gücümüzün yettiğince sorulara cevap vermeye çalışıyoruz. Ancak gücümüzü aşan sayıda soru gelirse ya bunlara cevap veremeyeceğiz ya da haftalar, hatta aylar sonra cevap vereceğiz. Bu da binlerce sorunun birikmesine ve cevapların da belki aylarca beklemesine neden olacağından, ikisinin de uygun olmadığını düşünüyoruz. Bu sebeble cevaplayabileceğimiz kadar soru alıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Not:
1.⁠ ⁠Gelen soruların %95 den fazlası zaten sitede daha önce sorulduğundan arama motorundan aratıldığında cevaplara daha hızlı ulaşılacağını hatırlatmak isteriz.
2.⁠ ⁠Hayati önem taşıyan çok acil ve çok önemli bir konu ise, iletişim kısmından gönderebilirsiniz.