Kadının makyajlarını göstermesi caiz midir?

Soru Detayı

- Tesettürlü, kapalı bir kadının makyajlı olarak yabancı erkeklere gözükmesi günah mıdır?
- Burda kadının makyajındaki amaç, kendini yabancı erkeklere güzel göstermek, cazip kılmak gibi bir niyeti yok, temiz niyet ve duygular taşıyor.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İslam Dini, bazı şartlarla süslenmeye ve boyanmaya cevaz vermiştir... Kadın veya erkek, birbirlerine (nikâhlısına) kendi yuvaları içinde daha çekici görünebilmek için süslenebilirler, bunda bir sakınca yoktur...