FETÖ elebaşıları şeriata göre kafir midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Fıkhi hüküm olarak müslüman bağilere kâfir denilmemektedir. Hain olmak başkadır, kâfir olmak başkadır.

Kim olursa olsun doğrudan, açıktan ve sarih bir şekilde küfrünü ilan etmedikçe ve inkâr etmedikçe tekfir edilmez.

Bu örgüt ve başındaki şahıs yıllar boyu cemaat görünümü altında sinsice müslümanları aldatmıştır. Eğitim ve hizmet adı altında müslümanların temiz vicdanlarını kendi çıkarlarına alet etmişlerdir.

Tekfir edilmemesi onların ihanetinin derecesini azaltmayacağı gibi İslam'a verdiği zararı da hafifletmez.