Binomo kumar mı değil mi?

Soru Detayı

- Lütfen şu soru gençlerin kafasından çıkmıyor net cevap da yok. Binomo kumar mı değil mi?
- Binomo ile ilgili verilen bilgi şöyle:
Binomo’da varlıkların fiyatları üzerinden işlem yapılır. Bu işlemlerin nasıl yapıldığını bir örnek üzerinden gitmek en mantıklısı olacak:
- Öncelikle işlem yapacağımız varlığı seçiyoruz. Bu örnek için EUR/USD’yi seçeceğiz.
- İkinci olarak işlem tutarını belirliyoruz.
- Sonrasında saati seçiyoruz. Bu işlemin gerçekleşeceği saat olacak.
- Son olarak da yukarı işlem mi aşağı işlem mi olacağını seçiyoruz.
- Eğer varlığın fiyatının işlem saatinde şu anki fiyatından daha yüksek olacağını düşünüyorsak, yukarı yönlü işlem seçiyoruz. Tam tersi, eğer varlığın fiyatının işlem saatinde şu anki fiyatından daha düşük olacağını düşünüyorsak aşağı yönlü işlemi seçiyoruz.
- Eğer tahminlerimiz doğruysa, işlem tutarının belli bir oranı kadar kâr elde ediyoruz, eğer yanlış çıkarsa yatırdığımız işlem tutarı kadar kaybımız oluyor.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Binomo, bir ikili opsiyon platformudur ve bu işlem kumardır, caiz olmaz.